Pokaż więcej
  • APAP NOC - 6 tabletek

APAP NOC - 6 tabletek

£1,69
Produkt Dostępny
  • Produkt jest lekiem
  • Producent: USP Zdrowie
Tagi: lek przeciwbólowy, lek przeciwgorączkowy, ułatwia zasypianie

Apap Noc to połączenie leku przeciwbólowego z łagodnie działającym składnikiem ułatwiającym zasypianie.
Produkt ten został stworzony z myślą o pacjentach cierpiących z powodu bólu, który pojawia się wieczorem lub w nocy.
Ból może powodować trudności z zaśnięciem lub nocne wybudzenia.


Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia powodujące bezsenność, w tym:
bóle głowy, bóle kostno-stawowe, bóle mięśniowe, bóle zębów, bóle menstruacyjne, nerwobóle, bóle związane z przeziębieniem i grypą.
Trudności w zasypianiu spowodowane bólem. 


Przeciwwskazania :

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu, dzieci w wieku poniżej 12 lat.


Ostrzeżenia:

Stosowanie preparatu przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.
Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, zaburzeniami rytmu serca, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, rozrostem gruczołu krokowego,
nadczynnością gruczołu tarczowego, jaskrą, zwężeniem odźwiernika oraz u osób w podeszłym wieku. W czasie przyjmowania preparatu nie wolno spożywać alkoholu.
Preparat należy stosować wyłącznie przed snem.

Ciąża i karmienie piersią:
Leku nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów, obsługa maszyn:
W czasie stosowania preparatu nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.


Interakcje z innymi lekami:
Preparatu nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych.
Może nasilać działanie leków nasennych, przeciwlękowych i leków przeciwbólowych z grupy opioidów. Może nasilać działanie i zwiększać toksyczność
leków neuroleptycznych, leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwdrgawkowych, a także rifampicyny.

Działania niepożądane:
U osób nadwrażliwych mogą wystąpić nudności, zaburzenia trawienia, skórne reakcje alergiczne takie jak pokrzywka lub wysypka, uczucie suchości w jamie ustnej, zawroty głowy.

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat - 1-2 tablletki 30 minut przed snem.

Skład:
W skład preparatu Apap Noc wchodzą dwie substancje czynne: paracetamol w dawce 500 mg (lek, który skutecznie zwalcza ból i jednocześnie jest bezpieczny
dla organizmu) oraz chlorowodorek difenhydraminy w dawce 25mg (bezpieczny i łagodnie działający środek ułatwiający zasypianie o dodatkowym działaniu uspokajającym, który nie powoduje uzależnień oraz nie upośledza sprawności psychomotorycznej w godzinach rannych następnego dnia). Substancje pomocnicze: skrobia zżelatynowana, poliwinylopirolidon, poliwidon usieciowany, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, sól sodowa glikolanu skrobi, stearynian magnezu, skrobia kukurydziana, lak glinowy z błękitem brylantowym; skład otoczki: hydroksypropylometyloceluloza, tytanu dwutlenek, glikol polioksyetylenowy, lak glinowy z błękitem brylantowym, polisorbat 80, lak glinowy z indygotyną.


Przed użyciem zapoznaj się z treścią  ulotki, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.